Тема: Мистецтво в діалозі культур (продовження)
Запитання:
- Скільки періодів можна виокремити у процесі розвитку мистецтва?
- Де в Україні знаходиться справжній музей просто неба, що є прикладом полікультурності?
- Оригінальний стиль, який сформувався під впливом арабських та іспанських художніх традицій.
- Яка ідея полікультурності стала ключовою в діяльності ЮНЕСКО?
Значний спадок для різних культур залишили митці-українці, яким довелося жити за межами Батьківщини. Багато з них розвивали різні види американського, європейського мистецтва, не забуваючи про своє коріння. Деяких з них надихала на творчість мальовнича українська природа. Світової слави здобув український живописець Іван Марчук
Він засновник нових стилів у мистецтві, зокрема авторського творчого методу «пльонтанізму» (від «пльонтати», тобто плести). Зображення ніби створені з чудернацьких ниткових візерунків.

Чимало українців виявили свої таланти в країнах Європи.

Слухання Соломія Крушельницька - Через сад-виноград
Слухання Соломія Крушельницька - Ой летіли білі гуси
Серед багатьох імен, що мають значні досягнення в культурі і мистецтві, є ім'я видатного танцівника, хореографа, теоретика балету Сергія (Сержа) Лифаря (1905-1986)
Важливою сторінкою біографії С. Лифаря стала його діяльність постановника: тривалий час митець був головним хореографом Гранд-опера в Парижі.

Унікальна пам'ятка об'єднаної Європи – парк «Міні-Європа» у Брюсселі (площею 2,5 га). На території парку зібрані макети 350 найвидатніших архітектурних споруд з 80 країн Європи в масштабі 1:25.
Завдання:
- Поясніть, як відбувається діалог мистецтв Заходу і Сходу.
- У яких сферах творчості виявили себе зарубіжні митці українського походження?
Тема: Мистецтво в діалозі культур
Мистецтво відображає світоглядні уявлення різних народів, художню картину світу. У процесі розвитку мистецтва можна виокремити два великі періоди:
- І період. Коли художні картини світу не мали автономності та були тісно зрощеними із сакральними цінностями, передусім з міфом та релігією
- ІІ період. Коли художні картини світу розвиваються відокремлено від сакральної культури
У наш час саме полікультурність стає основним принципом розвитку людства.
В Україні на Хмельниччині є стародавнє місто Камянець-Подільський – справжній музей просто неба. Його архітектура вирізняється самобутністю і творить своєрідне полікультурне середовище.
Протягом століть місто неодноразово ставало здобиччю численних завойовників. Під час одного з таких нашесть у центрі міста було зведено масивну споруду костьолу. Потім споруду реконструювали в мусульманську мечеть, а поруч добудували мінарет. Так відбувався «архітектурний діалог» Заходу і Сходу, який триває і дотепер.
Таких прикладів у нашій країні та за кордоном можна знайти чимало.
Типові далекосхідні пагоди можна побачити в європейських містах, зокрема в Брюсселі.
Екстер'єри та інтер'єри цих споруд прикрашені розкішним ддекором, в якому дивно переплелися місцеві та східні елементи. Зокрема, зображення сцен самурайських битв на вітражах, скульптурки різнокольорових драконів, китайські сувої з пейзажами, меблі і вази витонченої роботи, привезені з Піднебесної.
Блискучим зразком полікультурності є мавританське мистецтво, оригінальний стиль якого сформувався під впливом арабських та іспанських художніх традицій.
Палац Альгамбра, м. Гранада, Іспанія
Поширення воно набуло в Північній Африці та іспанській Андалузі. Коли бербери захопили Піренейський півострів вестготів, Гранада стала столицею Гранадського емірату а палац Альгамбра власністю мавританських володарів.
Орієнталістський дух в європейскому образотворчому мистецтві відчутний у творчості Вінсента Ван Гога, Поля Гогена, Анрі Матіса. Гогенівські колоритні фігури таїтянок мов розчиняються у природі й стають її органічною частиною.

Поль Гоген "Таїтянки"
Поль Гогеен "Звідки ми прийшли, куди йдемо?"

У київський період художник написав «Етюд у східному стилі» та картину «Дівчинка на тлі персидського килима», що стала гордістю столичного музею.
Картина, що зображує киянку "звучить", "грає" веселковими переливами барв, і її декоративність зовсім не заважає відчути живу душу дівчинки - напівреального і напівфантастичного, майже казкового образу.
У минулому мистецтво народів розвивалося самостійно і певною мірою автономно. Проте новий час усе змінив. У ХХ ст. виникла так звана глобальна цивілізація зі спільними технологіями, цінностями, проблемами. Турбота про збереження світової мистецької спадщини людства - спільний обов'язок усього населення нашої планети.

Інтегративну роль у полікультурному суспільстві відіграє мистецтво. Воно є посередником між різними культурами. Показовою щодо полікультурності є притча про Вавилонську вежу.

Головний урок цієї біблійної історії – створення єдності в різноманітті. Ця ідея полікультурності стала ключовою в діяльності ЮНЕСКО.
- Поясніть, як відбувається діалог мистецтв Заходу і Сходу.
- Порівняйте національні художні образи світу на прикладі архітектури одного з міст-музеїв (Париж, Флоренція, Львів)
Тема: Поширення мистецтва музеї, галереї, бібліотеки (продовження)
- Лаконічно визначте роль бібліотек у вашому житті

Бібліотека
- культурно- освітній заклад, що комплектує, зберігає друковану продукцію, популяризує писемну культуру. Виконує інформаційну, освітню, видавничу функції.
Легенди донесли до нас відомості про бібліотеки стародавнього світу.
Перші бібліотеки збирали глиняні таблички з оригінальною формою письма - клинописом (Ассирія, Вавилон), потім папірусні сувої (Єгипет), а згодом - і паперові книги в монастирях, університетах. У період античності з'являється слово "бібліотека" (від гр. biblion - книга і theke - сховище) і виникають, власне бібліотеки.
Перші бібліотеки збирали глиняні таблички з оригінальною формою письма - клинописом (Ассирія, Вавилон), потім папірусні сувої (Єгипет), а згодом - і паперові книги в монастирях, університетах. У період античності з'являється слово "бібліотека" (від гр. biblion - книга і theke - сховище) і виникають, власне бібліотеки.
Александрівська бібліотека (Єгипет)

Але під час війни і пожеж зібрання майже повністю було знищено, зокрема папіруси давніх єгиптян, які містили цінну інформацію про зародження людської цивілізації.

За підтримкою ЄНЕСКО почалося відродження Александрійцської бібліотеки. Вона відкрилася у 2002 році. Крім бібліотечних залів у ній діють планетарій, музей, галереї, зал для незрячих людей і навіть майстерня з реставрації рукописів.
Символічна архітектура будівлі - сонячний годинник піднімається від землі, ніби сходить сонце знань.
Однією з найстаріших в Європі вважають бібліотеку абатства Сант-Галлен в Швейцарії.

Найдавніша приватна бібліотека в Китаї, що збереглася до нашого часу – Павільйон Тянь-ї
Павільйон Тянь-ї – вона заснована чиновником епохи Мін (ХVІ ст.). За її образом побудовано сім імператорських бібліотек. Нині тут створено музей з експозиціями китайського живопису і каліграфії.
Існують бібліотеки в королівських палацах, а є такі, що за красою інтер'єрів самі схожі на палац. Читальні зали більше нагадують зали музеїв. Тут неможливо відірвати погляд не тільки від унікальних книжкових сторінок, а й від розкоші інтер'єрів. Наприклад, бібліотека монастиря Віблінген
Бібліотека монастиря Віблінген – зал бібліотеки, оздоблений колонами, алегоричними дерев'яними скульптурами і фресками на стелі, виглядає як суцільний витвір примхливого мистецтва рококо.
Виходу бібліотек за межі монастирів сприяли європейські університети, найстаріший із яких - Болонський в Італії (1088). Із відкриттям світських навчальних закладів бібліотеки стали створювати переважно для використання книг, а не тільки для їх зберігання, як раніше. Нині у знаменитому університетському комплексі Оксфорда діє дуже багато спеціалізованих бібліотек, колекції яких містять як унікальні стародруки, так і останні наукові публікації на будь-яку тему.

Світову славу університету в Мехіко принесли знамениті архітектори і художники Альфаро Сікейрос і Дієго Рівера, які прикрасили стіни Центральної бібліотеки й ректорату муралами. ЮНЕСКО оголосило університетське містечко обєктом Світової падщини
Мурал (англ. – фреска, ісп. – стіна, мур)
- різновид монументально-декоративного малярства, що виконується безпосередньо на стіні.
Найбільшою
у світі є бібліотека Конгресу США. Вона містить понад сотню
мільйонів одиниць 470 мовами світу, з-поміж яких чимало унікальних.
Вітчизняні бібліотеки є унікальними сховищами колосальної кількості книг, газет і журналів, нот, інших джерел інформації, які комплектують насамперед українськими виданнями. Національні бібліотеки ведуть міжнародний книгообмін з книгозбірнями багатьох країн світу.
Бібліотека Острозької академії, України


З діяльністю музеїв і бібліотек пов'язані благодійність (піклування, покровительство, спонсорство) і меценатство. Благодійність у галузі мистецтва зазвичай характеризують як меценатство.
Меценат
- багатий покровитель наук і мистецтв, особа, що безкорисливо підтримує матеріально розвиток культури, освіти, гуманітарну сферу.
Славнозвісні українські меценати – це люди, які підтримували фінансово українську культуру, допомагали будувати храми, опікувалися долею митців. (родини Разумовських та Терещенків)
Завдання:
- Яка, на вашу думку, роль бібліотек в житті людини?
- Доведіть чи спростуйте тезу "Сучасна бібліотека втратила титул""храму мудрості".
Тема: Поширення мистецтва музеї, галереї, бібліотеки
Мистецтво є складовою культурної спадщини людства, і щоб зберегти її для нащадків, створюють бібліотеки, музеї, галереї.
Зібрання рукописів, книжок, предметів старовини, мистецтва існувало з давніх-давен.
Культурно-мистецька спадщина
- сукупність цінностей, успадкованих суспільством від попередніх поколінь, - охоплює пам'ятки високої (шляхетної) культури й водночас повсякденного народного побуту.
Розрізняється 8 видів пам’яток:
Археологічні Історичні Монументального мистецтва






Ландшафтні Об'єкти науки і техніки
В Україні на державному обліку перебуває понад 152 тисячі пам'яток культурно-історичної спадщини. Залежно від історичної та художньої цінності пам'ятки культури бувають світового, державного (національного) і місцевого значення.
У нашій країні діє декілька десятків історико-культурних заповідників. Ось ті, що пов’язані з мистецтвом:
«Ольвія» на Миколаївщині

«Кам'янець» на Хмельниччині

Гончарства в Опішному на Полтавщині

«Чернігів стародавній»

«Качанівка»

«Гетьманська столиця» на Чернігівщині
Видатні цінності людства перелічено в Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. До цього Списку включено такі пам'ятки України:
Софійський собор та Києво-Печерську лавру в Києві
Ансамбль історичного центру Львова

Резиденція митрополитів Буковини і Далмації в Чернівцях

Херсонес Таврійський

Дерев'яні церкви Карпатського регіону
Церква Спаса на Берестові

Музеї
- це науково-дослідні та науково-освітні заклади, які збирають, вивчають, зберігають і популяризують пам'ятки історії, матеріальної та духовної культури.
В Україні діє понад 380 музеїв. Розрізняють такі типи музеїв:
Картинна галерея як тип художнього музею відома в Європі з ХVІІ ст. багато художніх музеїв і картинних галерей викликають значний туристичний інтерес, наприклад, Лувр, Прадо, Уффіці
Лувр
один з найбільших музеїв світу – розташовано в центрі Парижа у старовинному королівському палаці. Найвідомішими експонатами Лувру є античні скульптури «Венера Мілоська», «Ніка Самофракійська»,«Джоконда»Леонардо да Вінчі.
Віртуальна подорож по Луврі
Галерея Уффіці
– один з найстаріших з усіх існуючих нині музеїв, розташований у самому серці Флоренції. Своїм створенням зобов'язана Козімо І Медічі. Основою колекції стало зібрання картин роду Медічі, яке вважали тоді одним з кращих у світі.

Прадо
– один з найбільших музеїв європейського образотворчого мистецтва, розташований в Мадриді. У галереї міститься багата колекція картин ХІІ-ХІХ ст. тут зберігаються чи не найповніші зібрання творів І. Босха, Д. Веласкеса, Ф. Гойї, Ель Греко.
– галерею «Старих майстрів» започаткували володарі Саксонії. У ХІХ ст. було споруджено сучасну будівлю галереї, що входить до ансамблю Цвінгера. Найвідоміше полотно галереї – «Сікстинська мадонна» Рафаеля.

Фонд Гуггенхайма
– має три музеї: у Нью-Йорку, Венеції і Більбао (Іспанія), будується четвертий – в Абу-Дабі. Музей у Більбао визнаний однією з найкрасивіших у світі будівель. Тут зберігається одна з найбільших у світі колекцій творів мистецтва епохи модернізму.
Музей писанки
– архітектурна споруда музею у формі найбільшої у світі писанки стала візитівкою Коломиї. У колекції музею зібрано понад 12 тис. зразків з різних етнорегіонів України та зарубіжжя.
Завдання:
- Які форми збереження культурної спадщини ви знаєте?
- Назвіть провідні художні музеї світу.
- Поцікавтеся, які музеї та галереї є у вашому рідному краї?
Тема: Фотомистецтво та реклама (продовження)
Завдання:
- Це слово в перекладі означає "світло" та "пишу"
- Винахідниками фотографії є французи...
- Існує два напрямки фотографії ...
- Легенда американського і світового фотомистецтва, автор чорно-білих пейзажів є..
Реклама стала нині частиною повсякдення, без неї важко уявити сучасне життя. Вона створює віртуальний світ і залучає до нього споживача, формуючи його інтереси й потреби.
Реклама (від лат. «виголошую») - елемент культури, спосіб впливу на споживача, щоб з метою донести інформацію про предмет рекламування, сформувати відповідні потреби.
За спрямованістю розрізняють рекламу:
- комерційну (бізнесову, товарну)
- соціальну (політичну, просвітницьку)
Залежно від території рекламу поділяють на:
- локальну (охоплює торговельний заклад або населений пункт)
- регіональну (певний регіон)
- загальнонаціональну (в межах однієї держави)
- міжнародну.
Реклама є комунікативним процесом, її сенс схоплюється миттєво і засвоюється на рівні підсвідомості. Для цього використовують спеціальні рекламні прийоми: повтори тексту, гіперболізація, креативні візуальні ідеї тощо.
Реклама існувала починаючи з античних глашатаїв, що сповіщали про театральні або спортивні видовища. Її вплив підвищився з поширенням друку. Стимулюючи прагнення людей до задоволення різних потреб, реклама сприяла продуктивності виробництва. Сучасні ЗМІ перетворили її на бізнес.
До засобів розповсюдження рекламної продукції належать:
кіно, відео, телебачення;
До засобів розповсюдження рекламної продукції належать:
радіо, періодичні друковані видання (газети, журнали)
радіо, періодичні друковані видання (газети, журнали)
До засобів розповсюдження рекламної продукції належать:
поліграфічна продукція
зовнішня реклама
реклама на транспорті
ярмарки, виставки
Під час розповсюдження реклами поширюють складові елементи фірмового стилю виробника:
товарний знак або емблему
логотип
слоган
корпоративний колір
сувенірну продукцію
На мистецтві реклами позначаються художні стилі: модернізм і постмодернізм. На ранньому етапі її розвитку запозичували методи модерну (подання звичайних речей як предметів мистецтва технократичної краси)
Нині в рекламній творчості втілюють естетику урбанізму; відчутне захоплення кольором і лінією, як в абстракціоністів.
Нове ставлення до речей сприяло вивільненню кольору, який і дотепер є основним виражальним засобом реклами. Фантазію рекламістів збуджує «виразність беззмістовного», притаманна кубізму і сюрреалізму. Популярні засоби поп-арту, мінімалізму.
Прогрес технологій у галузях фотографії, поліграфії, комп'ютерній техніці дав поштовх рекламному дизайну. Щоб вплив на споживача був дієвішим, у рекламі використовують живопис, театр, кіно, телебачення, літературу, музику.
Завдання:
- Які є способи розповсюдження рекламної інформації?
- Розкрийте вплив реклами на суспільство.
- Поясніть специфіку реклами як своєрідного синтетичного виду мистецтва.
03.04.2020
Тема: Фотомистецтво та реклама
У наш час складно уявити, що колись не існувало
фотографій, адже тепер майже в кожній родині зберігається добірка сімейних
фото.
Фотографія має на меті створення за допомогою
фотоапарата зображень певних предметів, об'єктів, людей. Спочатку вона була
монохромна, згодом виникла й кольорова.
Фотографія (від
грец. «світло» та «пишу»)
сукупність різноманітних науково-технічних засобів
і технологій, які мають на меті реєстрацію зображень об'єктів за допомогою світла.
Винахідниками фотографії є французи Жозеф
Нісефор Ньєпс і Луї Жак Дагерр та англієць Вільям Генрі Фокс Телбот
(1839)

Фотомистецтво - створення
за допомогою технічних засобів зорового образу документального значення,
художньо виразного і достовірного, що фіксує в застиглому зображенні мить
дійсності.
Існує два напрями фотографії – документальна і художня.
Документальна
фіксує миттєвості життя, об'єктивну реальність.
Художня втілює художній задум, авторський погляд на сцени й об'єкти, спеціально
обрані або організовані для фотографування.
Винахідниками фотографії є французи Жозеф Нісефор Ньєпс і Луї Жак Дагерр та англієць Вільям Генрі Фокс Телбот (1839)


Фотомистецтво - створення
за допомогою технічних засобів зорового образу документального значення,
художньо виразного і достовірного, що фіксує в застиглому зображенні мить
дійсності.
Існує два напрями фотографії – документальна і художня.
Документальна
фіксує миттєвості життя, об'єктивну реальність.
Художня втілює художній задум, авторський погляд на сцени й об'єкти, спеціально обрані або організовані для фотографування.
Ансель Адамс - фотограф
Фотографія А.Адамса «Хребет Тітон і річка Снейк»
увійшла до 116 робіт, обраних для занесення на золоту пластинку космічного
корабля «Вояжер», який був запущений у космос, щоб передати іншим цивілізаціям
інформацію про природу Землі.
Візуальна мова фотографії має свою специфіку.
Фотокомпозиція передбачає доцільне розташування об'єктів,
елементів переднього плану і тла відповідно до вимог візуальної гармонії.
Техніка
фотозйомки полегшує пошук задуманого образу, а сучасні технічні
засоби спростили отримання якісного зображення.
До
найпопулярніших жанрів фотомистецтва належать пейзаж, портрет і репортаж.
Усім їм
притаманний документалізм – властивість, яка вперше увійшла в мистецтво з
появою фотографії.
ПЕЙЗАЖ
ПОРТРЕТ
РЕПОРТАЖ
Фотографія А.Адамса «Хребет Тітон і річка Снейк»
увійшла до 116 робіт, обраних для занесення на золоту пластинку космічного
корабля «Вояжер», який був запущений у космос, щоб передати іншим цивілізаціям
інформацію про природу Землі.
Візуальна мова фотографії має свою специфіку.
Фотокомпозиція передбачає доцільне розташування об'єктів,
елементів переднього плану і тла відповідно до вимог візуальної гармонії.
Техніка
фотозйомки полегшує пошук задуманого образу, а сучасні технічні
засоби спростили отримання якісного зображення.
До
найпопулярніших жанрів фотомистецтва належать пейзаж, портрет і репортаж.
Усім їм
притаманний документалізм – властивість, яка вперше увійшла в мистецтво з
появою фотографії.
ПЕЙЗАЖ
ПОРТРЕТ
РЕПОРТАЖ
У сучасній фотографії розрізняють такі напрями й стилі:
- плакатно-рекламний
- художньо-конструктивний декоративний
- символічний
- імпресіоністичний;
- етнографічно-соціологічний репортажний
Аерофотографія
– напрям фотомистецтва, який дає можливість відчути
себе птахом і побачити нашу планету з висоти пташиного лету.
Цікаво відкривати світ морів і океанів під час
підводних фотозйомок. Дайвери знімають дивні підводні печери, риб,
водорості.
На
основі колажу, монтажу виник новий вид творчості – фото-арт, де
фотографія стає частиною простору або пам'ятки про певну художню акцію, яку
неможливо безпосередньо показати публіці.
В Україні відбуваються національні й міжнародні
виставки, конкурси фотомистецтва для професіоналів і аматорів. Відомий
фотохудожник Василь Пилип’юк заснував
першу в нашій країні фотогалерею «Світло й тінь»
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:
Самостійно сфотографуйте цікаві куточки свого краю та організуйте в класі
фотоконкурс
Тема 25-26 Телебачення: погляд у світ

Медіа всебічно впливають на всі сфери діяльності людини – від пізнання до дозвілля. Отже, кожній людині потрібна медіа-грамотність, щоб критично сприймати інформацію.
Медіа (від лат. media –
засіб)
це
канали та інструменти; їх використовують, щоб зберігати, передавати й подавати
інформацію або дані; синонім засобів масової комунікації та інформації.
До медіа зараховують друковані видання, фотографію,
пресу, кінематограф, відео, радіо, телебачення, звукозапис та Інтернет.
У наш час супутником телебачення став інтернет. Проте саме телебачення є одним із основних джерел
пізнання художніх цінностей. Не виходячи з дому, ми можемо віртуально відвідати
музей і театр, послухати музику, переглянути улюблений кінофільм.
- Наведіть приклади телепередач і телепрограм.
- Яким з них ви надаєте перевагу? чому?
Звуковий ряд на телеекрані існує в трьох формах : слово, музика, шуми, які можуть звучати в кадрі і поза ним.
З-поміж усіх них найпотужніший вплив має телебачення.
Відповідно до суспільних потреб воно виконує такі основні функції :
- Хронікальна (оперативне подання інформації) соціально-політичної, економічної, культурної, спортивної...
- Просвітницька та освітньо-виховна (поширення знань із різних галузей науки, культури)
- Розважальна (забезпечення змістовного і цікавого дозвілля)
- Рекламна (повідомлення, оголошення, довідки, інформація)

- Наведіть приклади телепередач і телепрограм.
- Яким з них ви надаєте перевагу? чому?
Програма на телебаченні це об'єднана творчою ідеєю сукупність передач, яка
має постійну назву і транслюється в ефірі з певною періодичністю.
Передача - змістовно завершена частина телепрограми, що має
відповідну назву, обсяг трансляції, авторський знак і може бути використана
незалежно від інших частин програми.
Телерадіотрансляція - здійснюється наземними передавачами, за
допомогою кабельного телебачення або супутниками.
Телебачення разом з кіно і відео належать до так
званих екранних мистецтв, яким притаманні спільні засоби художнього вираження.
Успіх телепередач залежить від естетичного оформлення телестудії. Для кожної програми, проекту створюють відповідний дизайн. Щоб оформити інтер'єр, застосовують сучасне обладнання, цифрові технології.


- Опишіть дизайн залу на ілюстрації
- Під час перегляду різних телепрограм звертайте увагу на дизайн телестудії.
Оформлення залу пісенного конкурсу
"Євробачення - 2017" м.Київ Україна
Звукове оформлення на телебаченні, як і в кіно, є
дуже важливим елементом художньої мови.
Словесний ряд охоплює авторський коментар, дикторський текст,
інтерв'ю, монологи акторів чи документальних героїв.
За
допомогою музики – вокальної чи інструментальної, камерної чи
симфонічної тощо – виражаються почуття та емоції героїв або самих авторів.
Іноді музика стає «першою скрипкою» телепроектів. Зокрема, у документальних фільмах про оперних співаків або танцюристів, передачах про зірок естради .
Потужним виразним засобом у відтворенні навколишнього світу стають шуми: спів птахів, завивання вітру, гул літака, ревіння сирен. Тісний взаємозв'язок окремих аудіо- та відеоелементів народжує цілісний зображально - звуковий образ екранного мистецтва.
- Які особливості художньої мови телемистецтва?
- Які телепередачі є улюбленими в колі вашої родини?
- До яких жанрів телебачення вони належать?
- Пригадайте роль звуку як елементу мови кіномистецтва, особливості роботи звукооператора
1) Приклади телепередач : Підйом , Найрозумніший , Новий погляд , Територія безпеки , Ревізор , Знак якості , чекай мене .
ВідповістиВидалитиТелепрограма : Рандеву , зірки під гіпнозом , Правда , Післязавтра Ласкаво просимо , критична точка .
2) я частіше всього сиджу у Інтернеті , але вмикаю телебачення щоб подивитися новини ( Факти )
3) Дизайн залу "Євробачення 2017" символізує Україну як центр Європи . Основою дизайну були національні мотиви - це українське намисто , традиційна кольорова гамма . Багато різнокольорових шарів , які поєднанні в традиційне українське намисто , символізує різноманіття , адже заголовком було :"Шануємо різноманіття" .
1] телепередачі : , Найрозумніший , Новий погляд , Територія безпеки , Ревізор, світ на виворіт , Знак якості , все буде добре, чекай мене,
ВідповістиВидалитиТелепрограма : Рандеву , куб , Правда , ранок, критична точка .
2] я користуюсь інтернетом, але іноді для перегляду новин користуюсь записом тв трансляції
3) для дизайну залу були зроблені:
градіент небесно голубий- лавандовий
дє сама ярка та насичена точка обозначує візуальний центр перспективи та залу.
форма залу- дзеркально симетрична, що поглиблюе перспектыву, та завдяки круглим формам та плавним переходам создае м'яку та гармонійну картину.
вернемось до кольорів, як оздоблення був вибран жовтий колір, але холодний, для гармониійності на казково фантасмагорійних нот ціеї картини.
Дуже дякую
ВідповістиВидалити1)- Хронікальна
ВідповістиВидалити- просвітницька та освітньо-виховна
- розважальна
- рекламна
2) Улюблені телепередачі моєї родини - це "Ревізор","Х Фактор", "Голос", "Україна має талант","Танці з зірками"
3) Ці телепередачі належать до жанру талант шоу.
4) Звукооператор забезпечує художню і техгічну якість звуку в фільмі,керує монтажем звукових плівок,відбирає фонотечний матеріал,проводить перезапис.