БІОГРАФІЯ КОМПОЗИТОРІВ

   

 До вашої уваги ЦІКАВІ ФАКТИ з життя та творчості видатного композитора Людвіга ван Бетховена🎹:
🎼Людвіг ван Бетховен був найстаршою дитиною з 7 дітей. 
🎼Його батько працював співаком у придворній капелі,а мати - шеф-кухарем при королівському дворі. 
🎼Коли батько віз маленького Людвіга для його першого виступу в Кельн, він вказав, що вік хлопчика всього 6 років, щоб підкреслити унікальність сина. Юний музикант повірив цьому факту і з того часу вважав себе молодшим на 1,5 роки. Коли батьки показали Бетховену його свідоцтво з справжньою датою народження, він відмовився цьому вірити. Вважав, що документ належав його старшому брату, теж Людвігу, який помер маленьким. 
🎼Відомо, що перший виступ Людвіга відбувся 26 березня 1778 року. Цікаво, що 26 березня - це також дата смерті композитора.
🎼У 12 років музикант вперше опублікував свої твори. Це була збірка варіацій для клавішних інструментів, які прославили його як одного з найталановитіших піаністів.
🎼Як правило, композитор працював одночасно над кількома творами. Намагаючись довести свої творіння до досконалості, він міг переробляти той чи інший фрагмент до 20 разів.
🎼Перед тим, як почати роботу і написати черговий шедевр, Бетховен брав величезний таз з крижаною водою і занурював туди свою голову. Незрозуміло, чи допомагало це йому, можливо свого часу він просто зробив це своєю звичкою, яка тривала до кінця життя.
🎼Людвіг ніколи не приділяв уваги зовнішньому вигляду. 
🎼Композитор не міг множити цифри, це йому просто не вдавалося. Але дивна річ, він обожнював варити собі каву тільки з 64 зерен.
🎼Він відрізнявся своєю різкістю. Одного разу, під час виступу перед публікою, один з гостей почав розмовляти, помітивши це, Бетховен сказав: "Я не буду грати, так як тут є свині".
🎼Якось прогулюючись з Гете, на зустріч йшла свита імператриці, на подив усім, Бетховен не став кланятися, як це зробили всі оточуючі. Він просто злегка доторкнувся до свого капелюха, проходячи мимо. 
🎼Композитор дуже цінував дружбу і ніколи не дозволяв своїм близьким друзям жити в нужді. Бетховен говорив, що поки у нього є шматок хліба, він завжди поділиться ним.
🎼У 26 років у великого композитора почалися проблеми зі слухом, а протягом наступних 20 років проблема поступово посилювалася, поки він повністю не став глухим. Більш того, день і ніч його мучив безперервний дзвін у вухах, пов'язаний зі специфікою його захворювання.
🎼За все життя Бетховен написав лише одну оперу - "Фіделіо", яка і понині вважається видатним зразком класичної музики.
🎼У 1824 році Бетховен виконав дев’яту симфонію. Публіка влаштувала йому гучні овації. Але великий композитор не чув ні похвали слухачів, ні гри оркестру, Бетховен стояв спиною до залу. І тоді одна з хористок взяла його за руку і повернула обличчям до слухачів. Люди махали хустками, капелюхами, руками, вітаючи композитора. Овації тривали так довго, що присутні там поліцейські чиновники зажадали їх припинення. Подібні вітання допускалися тільки по відношенню до особи імператора. 
🎼Людвіг ван Бетховен був одним з перших музикантів, яким було призначено допомогу в 4 тисячі флоринів тільки тому, що знатні городяни не бажали його від'їзду з Відня до Франції, куди той був запрошений братом імператора Наполеона.
🎼Бетховен помер 26 березня 1827 року. Близько 20 тис. людей йшли за його труною. Франц Шуберт - великий шанувальник творчості композитора, був в числі тих, хто ніс труну. За іронією долі, Шуберт помер через рік після цього і був похований поруч з Бетховеном. 
🎼У 1889 році в будинку сім'ї Бетховена в Бонні було відкрито музей з великою колекцією предметів з життя композитора і тієї епохи.
У серпні 1845 року в Бонні було відкрито пам'ятник Бетховену. Це був перший в Німеччині пам'ятник відомому композитору. Зараз налічується понад ста пам’ятників по всьому світу.
🎼Існує думка, що в пісні Бітлз "Because" ( "Тому що") використана мелодія "Місячної сонати" Бетховена, програної в зворотному порядку.
#цікаві_факти_про_Бетховена

Цікаві факти про українських композиторів


РУБРИКА - ЗАГАДКОВА ІСТОРІЯ - УКРАЇНСЬКІ КОМПОЗИТОРИ

Відомі українські композитори

Чому в дитинстві відомому композитору ФШопену відмовились давати уроки музики, Одна історія

Семен Гулак-Артемовський

Обличчя української історії. Володимир Івасюк

Відомі львів'яни. Мирослав Скорик

Немає коментарів:

Дописати коментар